Jdi na obsah Jdi na menu

 


Zdravíme návštěvníky našich stránek. Budeme rádi, pokud zde zanecháte "svoji stopu", tj. vyjádříte se k našim stránkám, uvedete, co se Vám zde líbí, co se Vám nelíbí, o co byste naše stránky obohatili Vy, upozorníte na nepřesnosti v textu, chyby v určení rostlin nebo živočichů apod. Uvítáme i Vaše doporučení, kam se stojí za to podívat. Pokud rádi vyrážíte do přírody a touláte se (ať už po svých nebo na kole), zanechejte odkaz k Vám. Rádi k Vám nakoukneme. Tím, že nám zde zanecháte nějakou zprávu či vzkaz, dáváte nám i signál, že tyto stránky mají nějaký smysl. Svoji zprávu tu zanechejte formou komentáře (viz. formulář dole).                     Ivča a Jirka

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné stránky!

(Ivča + Jirka, 13. 4. 2011 11:07)

Ahoj, klidně to smaž, není problém. Odstranit z toho jen část asi nejde. Jedině to tam vložit celé znova bez té části. ;-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné stránky!

(Ivča + Jirka, 13. 4. 2011 19:27)

Ráááádo se stalo. ;-)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné stránky!

(Ivča + Jirka, 13. 4. 2011 22:45)

:-)))

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pěkné stránky!

(Ivča + Jirka, 18. 4. 2011 16:48)

Ahoj, měli bychom založit další "větev" naší komunikace, tahle už začíná být nepřehledná. :-) Tak to je skutečně shoda jmen. Ono to není až tak neobvyklé příjmení. ;-) Jedny takové jmenovce máme hned v protějším baráku. :-)) To ty máš příjmení, kterých až tolik není. Zajímavé, kam se ta naše komunikace nasměrovala... :-)

FOTO - z údolí Bílého potoka

(Dalibor, 15. 4. 2011 11:06)

Jen malý postřeh: na fotografii P1180102.jpg má na sobě hrobařík malý klíště! :)

Jinak párádní fotky!

Re: FOTO - z údolí Bílého potoka

(Ivča + Jirka, 15. 4. 2011 12:42)

Ahoj Dalibore, děkujeme za pochvalu fotek. ;-) Pokud se jedná o hrobaříka, tak nějaký roztoč po něm lezl. Ale klíštětem jsme si jistí nebyli, a to ani po zvětšení originálu. Je vidět, že jsi fotky prošel pozorně, dobrý postřeh. :-)

Kamenný vrch-ocúny

(Dana Fantová, 3. 4. 2011 19:26)

Ahoj Ivčo a Jirko, hledám pomoc pro svoji sestřenici, která bydlí v Praze a zůstala po smrti jediného syna sama.Její syn studoval práva v Brně a ona teď po jeho smrti, o místa chce poznat místa, která navštěvoval se svojí přítelkyní. Našla fotografii z návštěvy Kamenného vrchu, kde je vyfocen a kolem kvetou ocúny. Já bydlím také v Brně, ale krátkou dobu a neznám tyto místa neznám.Prosím Vás proto o pomoc, jestli náhodou tuto lokalitu neznáte.Moc děkuji.Zdravím Dana

Re: Kamenný vrch-ocúny

(Ivča + Jirka, 3. 4. 2011 23:19)

Ahoj Dano,
z vlastní zkušenosti víme, že někteří lidé si občas pletou koniklece s ocúny. Je tedy otázka, jestli se skutečně jednalo o ocúny. Pokud se jednalo o koniklece, tak určitě se bude jednat o Přírodní rezervaci Kamenný vrch, která se nachází mezi brněnskými sídlišti Kohoutovice a Nový Lískovec (Kamenný vrch zvaný Kameňák). Fotogalerii z této lokality máme i na našich stránkách, viz. link: http://www.ivcajirka.estranky/fotoalbum/2009-okoli-brna/pr-kamenny-vrch---svetova-koniklecova-rarita/ Možná se někde zde na podzim objevují i ocúny, nevylučujeme to, ale nějak se nám zde nevybavují. Existuje ale i Přírodní rezervace Kamenný vrch mezi Hustopečemi u Brna a Kurdějovem. Informace o této lokalitě u nás najdeš také, link: https://ivcajirka.estranky.cz/fotoalbum/2010-okoli-brna/z-hustopeci-na-kamenny-vrch-a-do-kurdejova/ Pokud bychom si měli tipnout, tak se spíše přikláníme k variantě první. Pokud bys chtěla další informace o těchto lokalitách, dej vědět. Jinak existují i další Kamenné vrchy, např. se nám jeden vybavuje na Třebíčsku.

Pochvala z Plzně

(Hanka+Michal, 2. 4. 2011 20:13)

Byli jsme na Plešňáku i v hospodě vloni v srpnu. Cesta na Štiftrův pomník již byla přístupná. Vojákoval jsem tam. z hráze jsme měli časový limit (na překrytí hranice při pohraniční akci) k pomníku 15 minut v jaroletní ochraně. Na Vás je vidět, že jste přírodovědci. My jsme tam byli spíše jako vzpomínající turisté. Webovky nemáme, ale z hlediska historie by pro Vás (pokud jste historii alespoň trochu přístupní) doporučuji www.trojmezensko. Zajímavé je i www.vojensko - i tam byste našli dobové fotografie k této lokalitě a zaznamenali změny způsobené kůrovcem, Kirrilem i politickými změnami. Ještě jednou : Klobouk dolů před Vašimi záběry. Je vidět, že jste eměli kvalitnější foťák než my.

Re: Pochvala z Plzně

(Ivča + Jirka, 3. 4. 2011 10:13)

Ahoj, tak 15 min. je pěkná lhůta. :-) Díky vojákování jsem poznal část Šumavy jen v rámci VVP Boletce, kde jsme asi na 5 týdnů byli zašití. Na webovky „vojensko“ jsme mrkli, je to zajímavé. Určitě se na ně v budoucnu vrátíme. Nicméně odkaz na „trojmezensko“ asi nebude správně, protože jsme nic neobjevili. :-( Když už jsme u těch odkazů, zajímavé staré snímky ze Šumavy najdete na link: www.stara-sumava.cz. Šumava patří k našim oblíbeným a letos máme v plánu se sem zase vrátit.
Děkujeme za pochvalu, máme radost, že se Vám u nás líbilo. S těmi „přírodovědci“ to není až tak slavné. Jsme ryzí amatéři a máme jen snahu ty kytky, brouky…, které potkáváme, pojmenovat a tím třeba udělat osvětu i jiným.
Mějte se hezky, užívejte jaro a třeba se zde zase někdy „potkáme“.
I+J

hlaváček jarní

(Jarka, 1. 4. 2011 22:33)

Máte moc pěkné stránky - fotky i popisky. Je radost si je prohlédnout. Přijeďte se podívat na Horky mezi Ratíškovice a Milotice.Hlaváčky právě rozkvétají

Re: hlaváček jarní

(Ivča + Jirka, 1. 4. 2011 23:27)

Ahoj Jarko, při takové pochvale se můžeme jen tetelit blahem. ;-) Díky. PR Horky známe, byli jsme u vás ve druhé polovině září 2010. Bohužel tam tou dobou toho už moc nekvetlo. Fotogalerii najdeš na www.ivcajirka.estranky.cz/fotoalbum/2010-hodoninsko/milotice-a-tajemne-naklo/ Víkend už máme nějak naplánovaný, ale kdyby to vyšlo, rádi přijedeme kouknout. Bohatou lokalitu na hlaváčky jsme vloni objevili v PR Milovická stráň na okraji Pálavy. Můžeš kouknout na www.ivcajirka.estranky.cz/fotoalbum/2010-pavlovske-vrchy---palava/pr-milovicka-stran-a-novomlynska-nadrz/ Hlaváčky také navštěvujeme přímo na Pálavě nebo na Pouzdřanské stepi.

Všechno

(Josef Kubela - Chosé, 31. 3. 2011 8:15)Velmi pěkné

Re: Všechno

(Ivča + Jirka, 31. 3. 2011 21:40)

Stručné, ale výstižné a všeříkající. :-) Děkujeme,
I+J

Chvála z Krkonoš

(Bobča, 22. 3. 2011 20:41)

Ahoj Ivčo a Jirko,
stránky jsem objevila při hledání odkazů na koniklec. Na Vašich stránkách jsem našla přesně to, co jsem hledala. Naplánovala jsem na polovinu dubna ( v lednu) výlet na jarní Pálavu. A tady je všechno co potřebuji, popisy tras, krásné obrázky s názvy kytiček, zajímavých koutů Pálavy. Dala jsem si Vás do oblíbených a už jsem tady čerpala energii a vědomosti několikrát a nejenom o Pálavě. Obdivuji Vás, protože za těmito stránkami je spousta Vašeho času. Na obdobně zpracované stránky na toto téma jsem ještě nenarazila. Dávám pět hvězdiček z pěti. Akorát dle čerstvých fotek z Pálavy z března 2011 budou koniklece v polovině dubna už nejspíš odkvetlé. Tak snad tam pokvete něco jiného. Obrázky kosatců jsou také neskutečně krásné.

Re: Chvála z Krkonoš

(Ivča + Jirka, 22. 3. 2011 23:25)

Ahoj Bobčo, děkujeme za milé řádky a posíláme krásné pozdravy do Krkonoš, kam rádi (a docela pravidelně) jezdíme. ;-) Z konikleců nebuď nešťastná, pokud pojedeš v půlce dubna, je velká pravděpodobnost (téměř jistota), že ještě uspěješ (pokud se budeš dobře dívat). Navíc uvidíš nejen koniklece, ale jestli se nějak extrémně neochladí, tak i kosatce (asi před 6 lety byly kosatce až koncem dubna). Jestli budeš chtít, nech nám v knize návštěv svůj mail a napíšeme Ti konkrétně, kde v půlce dubna (snad) uspěješ.
Máš pravdu, že nám to vezme docela dost času, abychom to vše takto zpracovali. A dle ohlasů je zřejmé, že takových stránek asi opravdu moc není. Každopádně 5 hvězdiček je moc hezké ocenění a hodně vysoko nasazená laťka. :-) Dík.
A pokud se jedná o Pálavu, je úplně jedno, jestli se tam podíváš koncem března, během dubna, června… Pálava je v tomto ohledu jistota, vzácné rostlinky tu kvetou a v průběhu jara (léta) se jen střídají.

Re: Re: Chvála z Krkonoš

(Bobča, 23. 3. 2011 22:04)

Ahoj, dík za nabídku vytipování míst pro lokality Pálavy se zajímavými kvítky v půlce dubna.
takže mail: bbrestovska@seznam.cz
Na Pálavě jsem byla několikrát, ale vždy až v pozdním létě. Jaro zde musí být úžasné.
Přeji krásné jarní dny.
B.

Re: Re: Chvála z Krkonoš

(Ivča + Jirka, 24. 3. 2011 23:30)

Ahoj, jak se nám jen trochu naskytne chvilka, tak Ti to do mailu popíšeme. Zřejmě příští týden. Kdybychom to snad zasklili, tak se připomeň. :-) Jaro je na Pálavě vždy úžasné. Ale nejen jaro…
Užívej jara,
I+J

výměna odkazů s webem www.mala-morava.cz/

(miroslav novák, 24. 3. 2011 9:51)

Dobrý den,

měli byste zájem vyměnit odkaz s naším webem?

Z konkrétní stránky nebo ze všech stránek webu?

Díky, mirek Novák
miroslavnovak@email.cz

Re: výměna odkazů s webem www.mala-morava.cz/

(Ivča + Jirka, 24. 3. 2011 23:29)

Také zdravíme. Na web jsme mrkli a nejsme proti. Chystáme se už delší dobu, že uděláme na našich stránkách odkazy na spřátelené weby + další odkazy. Jen pořád máme nějaké jiné priority. Jakmile stránku pro odkazy nachystáme, zrealizujeme to. ;-)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22

následující »